UZM. DR. ÇİĞDEM ULU


İnsanın kendi benliğini aşıp, tanımsız ve sınırsız bir alana geçişi ve oradan bu dünyadaki hayatı yaşayışı... Dansla birlikte bedenin akışta ve herşeyle birlikte oluşu...İçimde bundan daha fazlası var diyen ses, kim olduğumuza dair yapılan çoğu tanımlamaya karşı içimde hayal kırıklığından, isyana ve meraka kadar çok fazla duygu uyandırdı.

PSYCH-K® de Aldığım Eğitimler


PSYCH-K® Temel Eğitim
PSYCH-K® İleri Seviye Entegrasyon Eğitimi
PSYCH-K® İleri Seviye Entegrasyon Eğitimi (Tekrar)
PSYCH-K® Yaradan’la Bütünleşme İnzivası
PSYCH-K® Usta Kolaylaştırıcılık Eğitimi
PSYCH-K® Sağlık ve İyilik Programı
Sanki bir yerlerde cevabı bulurum umuduyla çok sayıda eğitim, çalışma, araştırma ve okuma yaptım. Kim olduğumu bilmek ve küçükkken mutlak bağlantıda hissettiğim ama büyürken kaybettiğim herşeyin kaynağı ile bağlantımı yeniden bulmaktı beni tüm o kitap sayfalarında ve eğitimlerde gezindiren.

Tıp fakültesinde insan bedenine hayranlık duymaya başlamıştım. Hücrelerin içine girdikçe, bize rağmen muhteşem çalışan bir sistem olduğunu gördüm. Önceden bir derinin altındaki bu bilmediğim dünya, bana kapılarını açınca aslında ne kadar büyüleyici olduğunu da algıladım. Hemen sonrasında ise büyük hayal kırıklığı geldi. Neden hasta olduğumuzu aslında çoğu hastalık için bilmiyorduk ve çoğu tedavi semptomatikti. O mükemmelliği çağrıştıran bedenin yanında aciz kalmıştık. Her şeyden önce onu bir makine olarak görüyorduk ve bu yaklaşım bana göre bedenin gerçekliğine dair bir körlüktü. Ve bence yanlış yerden başladığımız için de doğru yer olan bütünsel sağlığa ulaşamıyorduk.

Çocukluk tutkum olan dans burada beni şifalandıran ve köklendiren bir hediye olarak hayatıma yeniden geldi. Böylece bedeni ve kendimi yeniden tanıma süreci başladı. Sonrasında ise çok sayıda eğitimin yanı sıra üç alanda yaptığım çalışma hayatımda belirleyici oldu. Kendi hayatım ve yakın çevremde gördüğüm etkiler, bu güzellikleri ve kolaylığı başka insanlarla da paylaşmak isteği, bu alanlarda uygulayıcı olmak için beni motive etti.

Organic Intelligence® HEARTraining (Human Empowerment And Resiliency Training) ile sinirbilim alanındaki son gelişmeler temelinde, insanın iyi olma haline şefkatli ve bilimsel bir bakış açısı kazandım. Üç senelik eğitimin sonunda, bir sonraki eğitim süreci için mentör olma görevine seçildim. Yanlış olanın ‘Burada Yanlış Olan Ne?’ sorusu olduğunu öğrenmek hayatıma ve hayatımdakilere yaklaşımımı kökten değiştirdi. Organic Intelligence® protokolü kişinin yaşamda etkin dayanıklılığını yeniden oluşturan bir yaklaşımdır. Uygulayıcı ve danışan arasındaki güvene dayanan ilişki ve birlikte yapılan çalışma, sinir sistemine döngülerini yumuşak ve kolay bir şekilde nasıl yeniden yaşayabileceğini hatırlan ve bir nevi öğreten bir çalışmadır.

Hastalıklara bakış açımı tamamen değiştiren, yaşadığımız hayat ve hastalık adını verdiğimiz olgu arasındaki ilişkiyi insan bedeninin zekasına hayranlık uyandıran bir şekilde sunan, Dr. Ryke Geerd Hamer'ın Yeni Alman Tıbbı Yaklaşımı temelinde kurulmuş olan Recall Healing eğitimlerini de aynı süreçte almaya ve tamamlamaya başladım.

PSYCH-K® ise dünyasal ve ruhsal yolculuğumda ruhumun bana hediyesi olarak gördüğüm çok etkili ve üstelik de kolay ve eğlenceli bir method. Yaşadığımız her şey inançlarımızın bir yansımasıdır. Bilinçaltımızda sınırlayıcı inançlara sahip olduğumuzda, hayat amacımızı gerçekleştirmek ve kendi potansiyelimizi tam anlamıyla yaşamak mümkün olmamaktadır. PSYCH-K® ile hayata dair her konuda çalışma yapabilmek ve bu alanlarda dönüşüm yaşayabilmek beni çok etkiledi. Şimdi bu etkin yöntemi ulaşabildiğim herkesle paylaşmak ve değişim yaşamak istedikleri alanda kendilerine alan tutmak, kolaylaştırıcı olmak beni çok mutlu etmektedir.